Плазмове різання здійснюється впливом плазмової дуги на оброблюваний матеріал, внаслідок чого він розплавляється та видмухується з розрізу. Потік плазми, що діє, створюється за допомогою подачі газу під тиском на електричну дугу, що створюється між електродом і соплом за рахунок різниці потенціалів. Газ іонізується і перетворюється на третій стан матерії – плазму з температурою від 5000 до 30000˚С. За рахунок інноваційної конструкції плазмотрона з контактним соплом, завихорений первинний і вторинний високошвидкісний потік газу, який проходить, створює концентрований вузький плазмовий струмінь. Це дозволяє створити невелике локальне нагрівання металу, яке виключає теплову деформацію виробу, що розрізають.
У процесі плазмового різання джерела Lincoln Electric використовують повітря або азот з необхідним ступенем осушування.
Компоненти систем плазмового різання.
Джерелом живлення плазморізів Lincoln Electric можуть виступати генератори на виїзді та стандартна електромережа в цеху. Пікова напруга змінного струму для джерела РС210 не більше 410 В при діючому напрузі форми хвилі змінного струму 230 V ± 10 % і для джерел Tomahawk 1025 & 1538 е більше 700В, при середньоквадратичній напрузі змінного струму, що завжди дорівнює 400 В ± 15 %.
Пристрої живлення в апаратах також надають можливість безступінчастого контролю струму відповідно до товщини і роду матеріалу, що розрізається.
Запалювання електродуги відбувається контактним способом без використання високочастотного струму, що значно підвищує надійність конструкції системи плазмового різання.
За рахунок інноваційної конструкції сопла та електрода в плазмотроні, підвищено термін служби витратних компонентів і збільшено швидкість та глибину розрізу.
Системи плазмового різання дозволяють виконувати різання швидше у порівнянні з механізованим різанням металу товщиною від 6 мм до 50 мм лазерними, водоструминними або кисневими апаратами.
Системи плазмового різання дозволяють виконувати розрізання малих і середніх товщин у кілька разів вище за швидкість газополум'яного різання. У порівнянні з лазерним різанням при виготовленні простих деталей, плазмове різання виграє в 2-3 рази за швидкістю.
Системи плазмового різання можна використовувати не тільки для різання металів, але і для електропровідних матеріалів багатьох видів, а також коли застосувати інші технології неможливо.