Правила безпеки під час роботи зі зварювальним обладнанням

(Вимоги та рекомендації Lincoln Electric.)
Вимоги безпеки від Lincoln Electric

Процеси дугового зварювання можуть бути небезпечними для життя!

ЗЗахистіть себе та інших від можливих серйозних травм чи смерті.

Не допускайте до зварювальної апаратури дітей!

Перед застосуванням зварювального обладнання користувач повинен пройти інструктаж з правил техніки безпеки.

Переконайтеся, що всі процедури з налаштування, експлуатації, обслуговування та ремонту апаратури виконуються лише кваліфікованими особами.

Захищайтеся від електромагнітних полів
Увага – кардіостимулятори
  1. ЕЛЕКТРИЧНІ ТА МАГНІТНІ ПОЛЯ МОЖУТЬ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМИ.

    1. Електричний струм, що протікає через будь-який провідник, викликає локальні електричні та магнітні поля (ЕМП). Зварювальний струм створює поля ЕМП навколо зварювальних кабелів та зварювальних апаратів.
    2. Поля ЕМП можуть заважати роботі деяких кардіостимуляторів, і зварювальники, які мають кардіостимулятори, повинні проконсультуватися зі своїм лікарем перед зварюванням.
    3. Вплив полів ЕМП при зварюванні може мати інші наслідки для здоров'я, які зараз невідомі.
    4. Усі зварювальники повинні використовувати наступні процедури, щоб мінімізувати вплив полів ЕМП від зварювального ланцюга:
      1. Прокладіть електрод та робочий кабелі разом - по можливості закріпіть їх стрічкою.
      2. Ніколи не намотуйте провід електрода на тіло.
      3. Не розташовуйте своє тіло між електродом і робочим кабелем. Якщо кабель електрода знаходиться праворуч, робочий кабель також повинен бути праворуч.
      4. Підключіть робочий кабель до заготовки якомога ближче до місця зварювання.
      5. Не працюйте поруч із джерелом зварювального струму.
Правила захисту від пожежі
  1. ЗВАРЮВАННЯ І РІЗАННЯ – ІСКРИ МОЖУТЬ ВИКЛИКАТИ ПОЖЕЖУ АБО ВИБУХ.

    1. Усуньте небезпеку спалаху в зоні зварювання. Якщо це неможливо, накрийте її, щоб іскри не могли викликати спалах. Пам'ятайте, що зварювальні іскри та гарячі матеріали від зварювання можуть легко пройти через невеликі тріщини та отвори у прилеглі ділянки. Уникайте зварювання поруч із гідравлічними лініями. Майте під рукою вогнегасник.
    2. Якщо на будмайданчику передбачається використовувати стиснені гази, слід дотримуватися особливих застережних заходів для запобігання небезпечним ситуаціям. Див. «Безпека при зварюванні та різанні» (Стандарт ANSI Z49.1) та інформацію щодо експлуатації використовуваного обладнання.
    3. Коли зварювання не виконується, переконайтеся, що жодна частина ланцюга електрода не торкається деталі чи землі. Випадковий контакт може спричинити перегрів та створити небезпеку займання.
    4. Не нагрівайте, не ріжте і не зварюйте резервуари, бочки або контейнери доти, доки не будуть вжиті відповідні заходи, щоб гарантувати, що такі процедури не викличуть займистої або токсичної пари речовин усередині. Вони можуть викликати вибух, навіть якщо їх «очистили». Для отримання інформації придбайте «Рекомендовані методи безпеки для підготовки до зварювання та різання контейнерів і трубопроводів, що містять небезпечні речовини», AWS F4.1 від Американського товариства зварювальників.
    5. Перед нагріванням, різанням або зварюванням необхідно видалити повітря з порожніх виливків або контейнерів. Вони можуть вибухнути.
    6. Зварювальна дуга викидає іскри та бризки. Носіть безмасляний захисний одяг, такий як шкіряні рукавички, товсту сорочку, штани без манжетів, високі туфлі та шапочку поверх волосся. Носіть беруші під час зварювання поза робочим місцем або в обмеженому просторі. Перебуваючи у зоні зварювання, завжди надягайте захисні окуляри з бічними щитками.
    7. Підключіть робочий кабель до виробу якомога ближче до місця зварювання. Робочі кабелі, підключені до каркасу будівлі або в інших місцях далеко від зони зварювання, збільшують можливість проходження зварювального струму через підйомні ланцюги, кранові кабелі або інші альтернативні ланцюги. Це може спричинити небезпеку загоряння або перегріти підйомні ланцюги або троси до їхнього виходу з ладу.
    8. Не додавайте / не розливайте паливо поблизу зварювальної дуги з відкритим полум'ям або при працюючому двигуні. Вимкніть апарат / двигун і дайте йому охолонути, щоб запобігти випару пролитого палива при контакті з гарячими деталями двигуна та займанню. Не проливайте паливо під час заправлення бака. Якщо паливо пролилося, витріть його і не запускайте апарат/двигун, доки не зникне пара.
    9. Вивчіть та дотримуйтесь правил пожежної безпеки.
    10. Не використовуйте джерело зварювального струму для відтавання труб.
Оберіть зручну для Вас мовну версію Выберите удобную для Вас языковую версию